מבט אל החיים שהיו כאן לפני אלפי שנים הוא חוויה מרתקת, ובמיוחד כשהוא מועבר באופן רב-חושי. כשבמקום עובר גם נחל איתן שובה לב, ההנאה כפולה ומכופלת – בקיצור, כדאי להגיע לבית שאן ולגן הלאומי הסמוך לעיר

הגן הלאומי בית שאן הוא אחת התגליות הארכיאולוגיות החשובות ביותר מאז קום המדינה. בזכות העובדה שהשרידים נשתמרו היטב, אנחנו יכולים לגלות כיצד חיו אבות אבותינו בישוב בשם סקיתופוליס – עיר גדולה עם מבני ציבור מפוארים, בתי מרחץ, שווקים תוססים, רחובות רחבי ידיים, שערים אדירי ממדים, בית כנסת מרשים, מקדשים ועוד.

עוד כולל הגן הלאומי המושקע תל גבוה שמתנשא מעל לכל השרידים לחיים של פעם ונחל יפה שעובר בליבו – נחל חרוד.

מה לא כדאי לפספס בגן הלאומי?

האטרקציות העיקריות בגן הלאומי בית שאן הן התיאטרון הרומי שהיו בו כ-7,000 מקומות, בית המרחץ המערבי שהיו בו פסיפסים צבעוניים ומזרקות, עמודי ענק של מקדש רומי (שקרס, כמו כל העיר, ברעידת אדמה במאה ה-8), שרידים של מזרקה ציבורית מסוגננת, רחובות מצורפים באבני בזלת יפהפיות, גשר קטוע, מתחם פולחני שיש בו מקדש ומזבחות וכן שרידי שוק פתוח.

אטרקציה נוספת היא התל שמשקיף על כל אזור עמק המעיינות מרהיב העין. בחודשי האביב והקיץ תוכלו לצפות בשעות הערב במיצג אורקולי מהפנט בשם "לילות שאן" ולהבין עוד יותר טוב כיצד נראו החיים באזור בעבר. המיצג מוקרן על קירותיו החיצוניים של התיאטרון הרומי העתיק וכולל שימוש בטכנולוגיות מתקדמות לרבות הולוגרמות משכנות.

ביקור בגן לאומי שהוא חלק מחופשה מפנקת

על-מנת ליהנות מכל האטרקציות שבגן הלאומי בית שאן מומלץ להזמין מראש מקום דרך האתר של רשות הטבע והגנים (אם כי ניתן להיכנס לגן גם על בסיס מקום פנוי). המלצה נוספת היא לנצל את ההגעה לאזור היפה והמעניין לטובת חופשה מפנקת. חופשה שכזו יכולה לכלול טיולים במקומות פופולריים נוספים ובהם הסח'נה, נהר הירדן, פארק נהריים ועוד. בנוסף כדאי לפרגן לעצמכם מנוחה נינוחה בדירת נופש מטופחת – בפנטהאוז רפאל תקבלו שלל פינוקים ובאופן כללי חוויית אירוח בסטנדרטים גבוהים במיוחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.